No menu selected.

Školení

Školení obsluhy pracovních plošin

Školení obsluhy pracovních plošin dle ČSN ISO 18893:2014 a navazující

Samotné pojízdné zdvihací pracovní plošiny jsou rozděleny do těchto tříd:
SKUPINA A
Svislý průmět těžiště zatížení je vždy uvnitř klopných hran
SKUPINA B
Svislý průmět těžiště zatížení může být mimo klopné hrany
Typ 1
Pojezd s plošinou je povolen jen v přepravní poloze
Typ 1
Pojezd s plošinou je povolen jen v přepravní poloze
Typ 2
Pojezd se zvednutou plošinou je ovládán z jednoho místa na podvozku
Typ 2
Pojezd se zvednutou plošinou je ovládán z jednoho místa na podvozku
Typ 3
Pojezd se zvednutou plošinou je ovládán z jednoho místa na plošině
Typ 3
Pojezd se zvednutou plošinou je ovládán z jednoho místa na plošině
Tyto plošiny může ovládat pouze vyškolený obsluhovatel plošin.
O průběhu a výsledcích revizí a zkoušek vyhotoví písemný doklad ten, kdo zkoušku provádí.
Současně zaznamená do Deníku plošiny a návodu výrobce.

Školení obsluhy vysokozdvižných vozíků

Potřebujete odborné školení na obsluhu manipulační techniky? Znáte bezpečně vlastní možnosti a výkonnost svého vozíku? Dokážete se vyvarovat nehodám a škodám na majetku či zdraví? Umíte přiměřeně zacházet se svěřeným vozíkem i s nákladem?

Nabízíme kurzy pro obsluhu všech skupin motorových vozíků:

Základní kurz pro řidiče VZV

Opakovaný kurz pro řidiče VZV
Opakované školení obsluhy manipulačního vozíku (1x za 12 měsíců)
Rozšiřovací kurz pro řidiče VZV
Rozšíření skupin průkazu OMV

Podmínky zařazení do kurzu
Věk 18 Let
Zdravotní způsobilost – Lékař potvrdí přihlášku
A – Plošinové, nízkozdvižné, tažné a tlačné ručně vedené
C – Plošinové, nízkozdvižné, tažné a tlačné s volantovým řízením
D – Vysokozdvižné ručně vedené
E – Vysokozdvižné s pákovým řízením
W1 – Vysokozdvižné vozíky s volantovým řízením a s nosností pod 5 tun
W2 – Vysokozdvižné vozíky s volantovým řízením a s nosností nad 5 tun
G – Vysokozdvižné se zdvihací plošinou
Z – Zvláštní vozíky
Účel kurzu
Tento kurz je určen pro všechny pracovníky, kteří během své pracovní činnosti využívají motorové vozíky k manipulaci s manipulačními jednotkami. Tito pracovníci musí být držiteli příslušného oprávnění k obsluze motorových vozíků (OMV).
Přínos kurzu
Po úspěšném absolvování tohoto kurzu a složením závěrečných zkoušek složených z písemného testu a praktické jízdy získáte oprávnění k obsluze motorových vozíků (OMV). Dále budete disponovat znalostmi z oblasti bezpečnostních předpisů, správného využití zátěžového diagramu a údržby vozíku.
Cena
Cena kurzu pro obsluhu manipulační techniky závisí na počtu účastníků a rozsahu školení (na jaké typy vozíků je požadováno oprávnění).
Místo konání a termíny
dle dohody Věk 18 Let Zdravotní způsobilost – Lékař potvrdí přihlášku

Školení vazačů

Vazač

Je zodpovědný za bezpečné uvázání břemene a jeho přepravu. Vazač musí vlastnit příslušné oprávnění k vázání břemen, být prakticky zacvičen s používanými prostředky pro vázání, zavěšení a uchopení břemen a seznámen s jejich návodem k obsluze.

Vazačský průkaz je kvalifikační doklad, který opravňuje držitele průkazu vázat břemena.

Základní školení obsahuje:
Teoretickou část:
Dle druhu používaných vázacích prostředků a způsobu vázání. Školení probíhá s využitím prezentace promítané projektorem.
Praktický zácvik:
Provádí student pod dohledem odborně způsobilé osoby na pracovišti zaměstnavatele. Rozsah je opět dán náročností používaných vázacích prostředků a způsobem vázání.
Zkoušky:
Výcvik je ukončen praktickou zkouškou a písemným testem. O základním školení je vedena písemná dokumentace v souladu se zákoníkem práce, která je předána, včetně podrobné osnovy a podepsané prezenční listiny, zaměstnavateli. Vazač po úspěšném vykonání zkoušky obdrží vazačský průkaz.

Periodické (opakovací) školení:

Rozsah, periodicitu a obsah školení stanovuje dle zákoníku práce organizace.
Osnovu školení odpovídající požadavkům zákona zpracuji a případně doplním o požadované specifikace konkrétní společnosti a pracoviště.
Školení probíhá v časovém rozsahu dle probírané problematiky a požadavku zaměstnavatele. Školení je ukončeno písemným testem.
O opakovacím školení je v souladu se zákoníkem práce vedena písemná dokumentace, která je předána, včetně podrobné osnovy a podepsané prezenční listiny, zaměstnavateli. Záznam do průkazu obdrží účastníci školení po úspěšném vyplnění zkušebního testu.

Školení jeřábníků

Školení je v souladu s platnou legislativou a technickými normami, zejména zákonem č. 262/2006 Sb., zákoníkem práce, zákonem č. 309/2006 Sb., ČSN ISO 9926-1:1993 „Jeřáby – Výcvik jeřábníků“ a ČSN ISO 12 480-1:1999 „Jeřáby – Bezpečné používání“. Školení vychází ze Systému bezpečné práce pro provoz ZZ, ve kterém jsou popsány základní informace ohledně školení zaměstnanců a jejich kvalifikace.

Základní školení obsahuje:
Teoretickou část v rozsahu, dle náročnosti obsluhované techniky, druhu používaných vázacích prostředků a způsobu vázání. Školení probíhá s využitím prezentace promítané diaprojektorem na plátno. Studenti, jsou v průběhu zácviku vybaveni potřebnou literaturou k samostudiu.
Praktický zácvik provádí student pod dohledem odborně způsobilé osoby na pracovišti zaměstnavatele. Rozsah je opět dán náročností obsluhované techniky, druhem používaných vázacích prostředků a způsobem vázání.

Zkoušky: Výcvik je ukončen praktickou zkouškou a písemným testem.
O základním školení je vedena písemná dokumentace v souladu se zákoníkem práce, která je předána, včetně podrobné osnovy a podepsané prezenční listiny, zaměstnavateli.
Jeřábník a vazač po úspěšném vykonání zkoušky obdrží oprávnění obsluhy zdvihacích zařízení, případně vazačský průkaz.

Periodické (opakovací) školení:
Rozsah, periodicitu a obsah školení stanovuje dle zákoníku práce organizace.
Osnovu školení odpovídající požadavkům zákona zpracuji a případně doplním o požadované specifikace konkrétní společnosti a pracoviště. Školení probíhá v časovém rozsahu dle probírané problematiky a požadavku zaměstnavatele. Školení je ukončeno písemným testem. O opakovacím školení je v souladu se zákoníkem práce vedena písemná dokumentace, která je předána, včetně podrobné osnovy a podepsané prezenční listiny, zaměstnavateli. Záznam do průkazu obdrží účastníci školení po úspěšném vyplnění zkušebního testu.
Požadavky k získání jeřábnického a vazačského průkazu: Starší 18 let (mladší osoba může pracovat pod přímým dozorem kompetentní osoby pouze pro účely zácviku).
Absolvování základního kurzu dle třídy jeřábu.
Absolvování praktického zácviku.
Potvrzení zdravotní způsobilosti.
Vyplnění přihlášky.

Školení pro práce ve výškách

Zaměstnavatel je povinen zajistit školení bezpečnosti práce ve výškách pro všechny zaměstnance, kteří tuto práci budou vykonávat. Zároveň se školením musí také kontinuálně ověřovat jejich znalosti a prakticky je zaučovat. Praktické zaučování a ověřování jejich znalostí provádí zaměstnavatel 1x ročně.
Za práci ve výšce a nad volnou hloubkou se považuje práce a pohyb pracovníka, při kterém je ohrožen pádem z výšky, do hloubky, propadnutím nebo sesutím. Při této činnosti musí být pracovník zajištěn proti pádu. Práce ve výškách a nad volnou hloubkou patří například ve stavebnictví dlouhodobě k nejrizikovějším. Tyto práce jsou nejčastějším zdrojem smrtelné a závažné pracovní úrazovosti.
Konkrétní náplň školení je vždy přizpůsobena vašim znalostem a požadavkům.